Архімандрит Арсеній (Пожарний)

 

Арсеній

Архімандрит Арсеній (в миру Пожарний Дмитро Віталійович) народився 7 листопада 1987 року в місті Ковелі Волинської області в сім'ї робітників.

У 1994 році пішов у загальноосвітню середню школу №13 міста Ковеля. У 1997 році вступив до Ковельської міської гімназії, яку закінчив у 2004 році.

У 2004 році вступив до Київської духовної семінарії.

З 2004 по 2007 рік ніс послух іподиякона у архієпископа Переяслав–Хмельницького Димитрія, ректора КПБА.

З благословення Святійшого Патріарха Філарета 29 березня 2007 року  архієпископом Переяслав – Хмельницьким Димитрієм пострижений в чернецтво у Свято-Михайлівському Золотоверхому чоловічому монастирі з іменем Арсеній на честь святителя Арсенія, митрополита Ростовського.

1 квітня 2007 року, у свято Входу Господнього в Єрусалим, в Свято-Володимирському Патріаршому кафедральному соборі міста Києва Святійшим Патріархом Філаретом рукоположений в сан ієродиякона.

З березня 2008 року, з благословення преосвященного архієпископа Димитрія,  намісника обителі, ніс послух завідуючого монастирською канцелярією, а також редактора офіційного сайту Києво-Михайлівського Золотоверхого монастиря "www.archangel.kiev.ua".

В червні 2009 року закінчує Київську Православну Богословську Академію, успішно захистивши магістерську роботу на тему "Дух і плоть в християнському світогляді", отримує диплом магістра богослів'я.

З вересня 2009 року являється аспірантом КПБА.

З 16  листопада 2009 року з благословення Святійшого Патріарха Філарета призначений благочинним Києво-Михайлівського Золотоверхого монастиря.

5 травня 2010 року за заслуги з відродження духовності в Україні та утвердження Помісної  Української Православної Церкви - Указом Святійшого Патріарха Філарета нагороджений Орденом Святого Архістратига Михаїла.

9 червня 2010 року за Божественною Літургією в академічному храмі Святого Апостола і Євангелиста Іоана Богослова рукоположений Святійшим Патріархом Філаретом в сан ієромонаха.

16 червня 2010 року указом Святійшого Патріарха Філарета призначений намісником Свято-Миколаївського чоловічого монастиря міста Богуслав Київської єпархії.

18 квітня 2011 року до Дня Святої Пасхи Святійшим Патріархом Філаретом возведений в сан ігумена.

22 травня 2019 року Святійшим Патріархом Філаретом  за Божественною літургією у Богуславському Свято-Миколаївському монастирі возведений в сан архімандрита.