Молитва за душі полеглих у Великій Вітчизняній війні

8 травня 2011 року, напередодні 66-ї річниці Великої Перемоги у ІІ-й Великій Вітчизняній Війні, братія монастиря разом з віруючими обителі звершили поминальне богослужіння за душами спочилих воїнів у роки війни.

По завешенні воскресного богослужіння, хресним ходом під спів пасхального тропаря від стін Свято-Миколаївського Монастиря братія разом з прихожанами обителі рушили до місцевого меморіального копмлексу присвяченому пам’яті про перемогу у Другій Світовій Війні. Після панахиди ігумен Арсеній звернувся до віруючих зі словом проповіді, в якій зазначив, що попри всі намагання знівелювати заслуги та подвиги усіх спочилих воїнів у цій війні, чи це воїнів червоної армії, чи воїнів УПА, нам, православним християнам необхідно, перш за все, зрозуміти, що вони, насамперед, виконали заповідь Спасителя про покладення душі за свого ближнього, за нас, і ми повинні це глибоко шанувати і пам’ятати їх в наших постійних молитвах за спокій їхніх душ.

На наступний день ігумен Арсеній з аспірантами КПБА Петром Мельничуком та Віталієм Стефаником, звершили Заупокійну Літію біля могил спочилих воїнів.