Престольне свято у Михайлівській Золотоверхій обителі

21 листопада Православна Церква вшановує пам'ять святого Архистратига Божого Михаїла та інших Небесних Сил безплотних. Цього дня у Свято-Михайлівському Золотоверхому монастирі відзначається престольне свято, адже центральний приділ Золотоверхого собору освячений на честь святого Архистратига Михаїла.

Святкові богослужіння, а саме: Всенічне бдіння та Божественну літургію очолив священноархимандрит монастиря Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет. Його Святості співслужили: Митрополит Львівський і Сокальський Димитрій, митрополит Черкаський і Чигиринський Іоан, архиєпископ Рівненський та Острозький Іларіон, архиєпископ Переяслав-Хмельницький і Бориспільський Епіфаній, архиєпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій, архиєпископ Білоцерківський Олексанр, єпископ Васильківський Феодосій та намісник монастиря єпископ Вишгородський Агапіт, намісник Свято-Георгіївського чоловічого монастиря на Козацьких могилах ігумен Митрофан (Бутинський), намісник Свято-Миколаївського Богуславського монастиря ігумен Арсеній (Пожарний), братія обителі у священному сані та запрошене духовенство.

Після літургії Патріарх Філарет звернувся до присутніх у храмі з повчальним та привітальним словом. У своїй проповіді Святійший Владика розповів про значення ангелів у справі спасіння людини. Після цього під звуки дзвонів було звершено Хресний хід навколо собору та відслужено святковий молебень.

Окрасою цьогорічного свята стала ікона святого Архістратига Михаїла (17 ст.), яку для монастиря подарував директор інституту рибного господарства Української академії аграрних наук Ігор Іванович Грициняк.

Намісник та братія монастиря щиро вітають всіх іменинників з Днем тезоіменинства, зокрема насельника монастиря ієродиякона Михаїла (Карнауха). Бажаємо щоб Господь і надалі завжди підтримував і оберігав, наставляв і дарував міцне здоров’я для відданого служіння Церкві. Многих і благих літ!

Натисність на фото щоб збільшити, та переглянути слайд-шоу: