Патріарх Філарет очолив богослужіння з нагоди свята великомучениці Варвари

17 грудня 2012 року Православна Церква вшановує святу великомученицю Варвару. Вже понад 900 років її чесні мощі зберігаються у Києві, а півстоліття з цього часу – у Володимирському кафедральному соборі української столиці. Тому саме в цьому храмі щороку відбувається особливо урочисте богослужіння на честь Варвари й тисячі прочан приходять поклонитися великій святині.

Так було і цього року. Напередодні, 16 грудня 2012 р. ввечері, Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет у співслужінні митрополита Білгородського і Обоянського Іоасафа, архієпископа Переяслав-Хмельницького і Бориспільського Епіфанія, ректора КПБА, архієпископа Сімферопольського і Кримського Клімента, архієпископа Чернігівського і Ніжинського Євстратія, єпископа Васильківського Феодосія, єпископа Володимир-Волинського Матфея, а також численного духовенства, звершив Всенічне бдіння. За богослужінням молилися викладачі та студенти Київської православної богословської академії, а разом з патріаршим та кліросним хорами собору співав також і академічний хор.

З благословення Святійшого Патріарха служіння літії очолив владика Епіфаній.

На полієлеї урочисто і піднесено звучали слова величання на честь великомучениці Варвари. І ще довго після завершення богослужіння не всихав струмок богомольців, які бажали поклонитися її чесним мощам.

17 грудня Патріарх Філарет у співслужінні тих самих ієрархів, а також архієпископа Білоцерківського Олександра, звершив Божественну літургію. Після причастя Предстоятель виголосив проповідь, у якій звернув увагу присутніх на подвиг святої діви Варвари та на чудеса, які творяться Богом по її молитовному заступництву не тільки у давній час, але й сьогодні.

Після літургії відбувся молебень перед мощами святої Варвари. Патріарх Філарет прочитав молитву до великомучениці, а потім все духовенство під спів величання приклалося до святині.

Після відпусту Святійший Владика нагородив народну артистку України, героя України, Аду Миколаївну Роговцеву – орденом святої великомучениці Варвари.

Натисність на фото щоб збільшити, та переглянути слайд-шоу: