Святійший Патріарх Філарет відвідав Богуславський Миколаївський чоловічий монастир

22 травня - день пам'яті перенесення мощів святителя і чудотворця Миколая з Мир Лікійських до італійського міста Бар. Сьогодні Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет відвідав Миколаївський чоловічий монастир у місті Богуслав, де звершив Божественну літургію з нагоди монастирського храмового свята.

На кордоні міста Предстоятеля зустрічали намісник Миколаївського чоловічого монастиря ігумен Арсеній (Пожарний), міський голова В’ячеслав Дяченко, в.о. голови Богуславської РДА Анатолій Резніченко та діти недільної школи, які привітали Святійшого Владику на Богуславській землі та піднесли в знак поваги та пошани запашний коровай.

Разом із намісником Миколаївського монастиря ігуменом Арсенієм за Божественною літургією Патріарху співслужили: благочинний Богуславського району прот. Ігор Поліжак, благочинний Таращанського району прот. Георгій Сальник, благочинний Миронівського району ієрей Володимир Петрик, клірик Львівської єпархії ієрей Артемій Бабленюк та інше запрошене духовенство.

За богослужінням разом із духовенством та прихожанами монастиря молилися в.о. голови Богуславської районної державної адміністрації Анатолій Резніченко, Богуславський міський голова В’ячеслав Дяченко, ректор Білоцерківського Аграрного університету Даниленко Анатолій.

Вітаючи братію монастиря та прихожан із храмовим святом, Святійший Патріарх наголосив на важливості персони святителя Миколая, який разом з іншими великими святителями Христової Церкви, такими як Василій Великий, Афанасій Великий, Григорій Богослов, Григорій Ніський, Максим Сповідник, блаженний Августин, блаженний Єронім захищав православну віру від єретиків. «За допомогою до святителя Миколая звертається весь світ. Навіть язичники зверталися до нього з проханнями, вважаючи його богом. Це означає, що святитель усім допомагав. Тому й нам слід звертатися до його допомоги, коли нам тяжко» - сказав Патріарх Філарет.

Богослужіння прикрасив чудовий спів студентів Київської православної богословської академії під керівництвом регента диякона Юрія Мигаля.

На завершення Божественної літургії відбувся хресний хід навколо монастиря, під час якого Святійший Патріарх Філарет окропив прихожан святою водою. По цьому Святійший Владика нагородив волонтерів, які допомагають українським воякам на сході України, медалями «За жертовність і любов до України». Також Патріаршими грамотами були нагороджені робітники, які відбудовують Успенський собор на території Миколаївського монастиря, який був зруйнований безбожною владою у радянський період.

Завершилося святкове богослужіння концертом у виконанні хору Білоцерківського Аграрного університету. Після урочистостей Патріарх Філарет оглянув будівельні роботи Успенського собору.