Святійший Патріарх Філарет очолив богослужіння престольного свята

22 травня 2017 року, в день відзначення перенесення мощей святителя і чудотворця Миколая з Мир Лікійських до італійського міста Бар, Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет здійснив архіпастирський візит до Свято-Миколаївського чоловічого монастиря у місті Богуслав, ле відслужив Божественну літургію з нагоди храмового свята.

На вїзді до міста Патріарха зустрічали намісник монастиря ігумен Арсеній (Пожарний), міський голова Богуслава Вячеслав Дяченко, мер Миронівки Віталій Савенко, голова Богуславської районної ради Володимир Замирайло, ректор Білоцерківського аграрного університету Анатолій Даниленко, Анатолій Резниченко, та будівничий Покровської церкви Петро Гавриленко.

За Божественною літургією Його Святості співслужив намісник монастиря та численне запрошене духовенство з миронівського та богуславського благочинь, а також з Київської єпархії - прот. Тарас Кобевка, свящ. Сергій Струк, та з Львівської - свящ. Артемій Бабленюк. Долучилися до молитви і чимало вірян міста. На Малому вході Священноархімандрит монастиря нагородив насельника обителі ієромонаха Силуана (Пшеничнюк) правом носіння набедреника.

Співав за богослужінням хор Київської православної богословської академії під керівництвом регента диякона Юрія Мигаля.

На запричасному Святійший Патріарх Філарет звернувся до віруючих з вітальним словом проповіді, в якій розкрив зміст свята перенесення мощей святителя Миколая.

По завершенні Божественної літургії відбувся традиційний хресний хід навколо монастиря, під час якого Предстоятель Київського Патріархату окропив присутніх святою водою. Згодом Святійший Владика нагородив благодійників та меценатів будівництва Успенського собору відзнаками та Патірашими грамотами. Зокрема, медаль "Благословення Патріарха" отримали Богдан Коваль, Михайло Сірик, Ярослав Барсук та будівничий купелі біля джерела, що   неподалік монастиря Петро Михайленко. Також присутнім на богослужінні воїнам АТО були вручені медалі "За любов та жертовність до України".