Відбулося освячення відновленого храму святого Миколая та келійного корпусу Миколаївського Богуславського монастиря.

27 травня 2008 р. у древньому Богуславі відбулася значна духовна подія – після тривалої реконструкції відбулося освчення храму Свято-Миколаївського Богуславського монастиря на Київщині на честь святителя Миколая Чудотворця. Освячення храму та першу Божественну літургію в ньому звершив Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет.

Предстоятелю співслужили архієпископи Кіровоградський і Голованівський Серафим, Білгородський і Обоянський Іоасаф та Переяслав-Хмельницький Димитрій, а також єпископи Чернігівський і Ніжинський Іларіон і Васильківський Євстратій, єпископ Феодосій (Пайкуш), духовенство з Києва, Богуславського і сусіднього Таращанського районів.

Богуславський Свято-Миколаївський монастир має древню і славну історію. Він був заснований у XVII столітті козацькими старшинами. Під час катерининської секуляризації наприкінці XVIII століття став позаштатним і з чоловічого був перетворений на жіночий. Як і багато інших святинь, з приходом радянської влади його спіткала гірка доля – він був закритий для богослужінь, храми – розграбовані та поруйновані, а черниці – розігнані. В будівлях монастиря влада розмістила педагогічне училище.

З відродженням української державності стали відроджуватися й духовні святині. У напівзруйнованому стані влада передала будівлі монастиря Церкві. Стан цих будівель був аваріний, а від соборного храму зберігся лише фундамент. Інший храм атеїсти поділили на два поверхи, претворивши його на гуртожиток, а задля наруги саме у вівтраній частині облаштували туалет.

У такому стані отримали віруючі святиню і колишню окрасу Богуслава, яка велично стояла на скелястому схилі над річкою Рось. Ні братія монастиря, ні парафіяни самотужки відновити вцілілий, але в аварійному стані храм, не могли. Тому справу відновлення Богуславського монастиря взяв на себе його Священноархімандрит, Патріарх Київський Філарет. За підтримки спонсорів був здійснений капітальний ремонт вцілілого храму, на другому поверсі облаштовані келії для ченців і братська трапезна.

І ось, після завершення всіх цих робіт оновлений храм і келії були освячені. Під час проповіді на літургії єпископ Євстратій звернув увагу віруючих на те, що хоча Бог і попустив безбожникам знищувати храми, але вони не залишилися за це злодійство без покарання. І якщо Господь карає тих, хто руйнує святині, то Він значно більше винагороджує тих, хто їх відроджує. Владика Євстратій закликав віруючих приходити до оновленого храму, де Сам Бог служить людям, вислуховуючи їхні молитви та очищаючи їхні гріхи.

Після завершення літургії зі словом настанови до присутніх звернувся Святійший Патріарх Філарет. Він зазначив, що за останні роки йому довелося звершити багато освячень храмів, але на жодному не збиралося за богослужінням стільки архієреїв. «Це є ознака промислу Божого. Сам Господь освячує це поругане місце для того, щоб на ньому знову звершувалися молитви та чернечі подвиги» - сказав Патріарх.

За внесок у відродження монастирського храму Святійший Владика нагородив меценатів реконструкції Анатолія Кобилянського і Андрія Ткаченка орденами святого Миколая Чудотворця.

Після цього Патріарх звершив освячення келій і трапезної монастиря, в якій святкування завершилося братською трапезою.

... Попереду ще багато праці з відродження молитовного духу та архітектурної величі Богуславського монастиря, але початок покладено. Будемо сподіватися, що з Божою поміччю, стараннями братії та віруючих цей знову запалений духовний світильник засяє яскравим світлом молитви й подвижництва.