Вхід Господній в Єрусалим

Торжественний вхід Господній в Єрусалим святкується Православною Церквою в останню неділю перед світлим празником Пасхи. Це – одне з найбільших свят і називається воно ще Вербною Неділею, тому що саме в цей день за всенічним бдінням роздають молящимся в храмах освячені гілки верби.

В давнину з зеленими гілками зустрічали царів, які поверталися з торжеством після перемоги над ворогами. І ми, тримаючи в руках перші гілки весни прославляємо Спасителя, як Переможця смерті. Тому що Він воскрешав померших та в цей самий день входив в Єрусалим для того, щоб померти за наші гріхи та воскреснути - і цим спасти нас від вічною смерті, та вічних мук. Гілка слугує у нас знаменом перемоги Христа над смертю і повинна нагадувати нам про майбутнє воскресіння нас усіх із мервих.

 

Напередодні, в суботу, 7 квітня ввечері, в Свято-Миколаївському храмі монастиря було звершено святкове всенічне бдіння. За богослужінням по закіченні читання Євангелія було освячення вербове гілля. В сам день свята, святкове богослужіння було звершене при великій кількості причасників Святих Христових Таїн, намісником монастиря ігуменом Арсенієм у співслужінні насельника монастиря ієромонаха Спиридона. По завершенні богослужіння, на подвірї перед входом до храму було освячено гілля та окроплено освяченою водою віруючих з їхнім святковим віттям.

Натисність на фото щоб збільшити, та переглянути слайд-шоу: