З нагоди престольного свята Предстоятель відвідав Миколаївський монастир у Богуславі

В день відзначення перенесення мощей святителя i чудотворця Миколая з Мир Лікійських до міста Бар, 22 травня 2023 року, Блаженнійший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній відвідав Свято-Миколаївський чоловічий монастир у Богуславі, де очолив Божественну літургію з нагоди храмового свята.

 

На в'їзді до міста Предстоятеля автокефальної Української Православної Церкви  зустрічали намісник монастиря архімандрит Арсеній (Пожарний) та міський голова Богуслава Віталій Хоменко.

Разом з Його Блаженством молилися єпископ Васильківський Єфрем, намісник монастиря з братією, запрошене духовенство та численні віряни.

Після прочитання Євангелія Його Блаженство виголосив першосвятительське слово проповіді та возніс особливу молитву до Господа в час, коли Батьківщина в небезпеці.
У своєму слові Блаженнійший владика сказав про важливість прямування шляхом правди, незважаючи на його важкість і тернистість.

«Наше життя – це постійна духовна боротьба з гріхами і пристрастями, тому потрібно правильно використовувати час, який Господь дав нам у земному житті, щоб успадкувати Царство небесне», – зазначив Предстоятель.
Окрім того, Його Блаженство закликав звершувати справи милосердя і любові до ближніх за прикладом святителя Миколая.

«Церква є душею нашого самобутнього народу. Зараз ми активно скидаємо російське духовне ярмо, бо стали рівнозначною частиною світового Православʼя серед помісних Церков-сестер. Теперішні випробування відкривають очі нашим співгромадянам на важливість єдності, зокрема й церковної», – підсумував Його Блаженство.

Також за богослужінням лунали молитовні прохання за воїнів, які захищають Україну, за владу і наш народ та за спокій душ усіх полеглих оборонців Батьківщини й мирних жителів.

Наприкінці літургії відбувся традиційний хресний хід, після якого Митрополит Епіфаній вручив благодійникам та меценатам церковні нагороди й привітав архімандрита Арсенія, братію та вірян з престольним святом.

 

Пресслужба Київської Митрополії
Української Православної Церкви (ПЦУ)